Member area
ImprimablePdf
Namur, 09-10/06/2017, BEL - Xterra Belgium
List of reports
Search:

Complains are not accepted anymore. Results are final.

1.   Spéciale 1 Insc.: 129, Strt.: 129, Finis.: 129  

  • Result
  • Top
    1. BERTHE Sébastien 0:01:29
    2. VAN DER OUDERAA François 0:01:35
    3. SEPULCHRE Guillaume 0:01:37
    4. BOURGUIGNON Antoine 0:01:43
    5. GOUBAU Thomas 0:01:46
     
    By category
    hom BERTHE Sébastien 0:01:29
    fem GREGOIRE Aude 0:02:03


    2.   Spéciale 2 Insc.: 127, Strt.: 127, Finis.: 127  

  • Result
  • Top
    1. BERTHE Sébastien 0:01:43
    2. SEPULCHRE Guillaume 0:01:47
    3. VAN DER OUDERAA François 0:01:48
    4. GOUBAU Thomas 0:01:50
    5. D'HARVENG Yves 0:01:50
     
    By category
    hom BERTHE Sébastien 0:01:43
    fem GREGOIRE Aude 0:02:14


    3.   Spéciale 3 Insc.: 129, Strt.: 129, Finis.: 129  

  • Result
  • Top
    1. BERTHE Sébastien 0:01:55
    2. GOUBAU Thomas 0:01:57
    3. SEPULCHRE Guillaume 0:01:59
    4. VAN DER OUDERAA François 0:02:00
    5. BOURGUIGNON Antoine 0:02:04
     
    By category
    hom BERTHE Sébastien 0:01:55
    fem GREGOIRE Aude 0:02:46


    4.   Spéciale 4 Insc.: 128, Strt.: 128, Finis.: 128  

  • Result
  • Top
    1. DEGEMBE William 0:00:54
    2. SOLBREUX Antoine 0:00:59
    3. BERTHE Sébastien 0:01:00
    4. SEPULCHRE Guillaume 0:01:00
    5. BOURGUIGNON Antoine 0:01:01
     
    By category
    hom DEGEMBE William 0:00:54
    fem CHAMBEAU Carole 0:01:30


    5.   Spéciale 5 Insc.: 128, Strt.: 128, Finis.: 128  

  • Result
  • Top
    1. CALLÉJON Pierre 0:01:16
    2. BERTHE Sébastien 0:01:16
    3. SEPULCHRE Guillaume 0:01:18
    4. VAN DER OUDERAA François 0:01:18
    5. LALLEMAND Geoffrey 0:01:19
     
    By category
    hom CALLÉJON Pierre 0:01:16
    fem CHAMBEAU Carole 0:01:53


    6.   Enduro -  

  • Classement final Enduro
  • Demi Finale Femme A
  • Demi Finale Femme B
  • Demi Finale Homme A
  • Demi Finale Homme B
  • Finale Femme
  • Finale Homme


  • 7.   Live -  

  • Live results


  • 8.   XTerra-Lite Insc.: 396, Strt.: 332, Finis.: 322  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. JANSSENS Robbe 1:39:06
    2. CARLIER Corentin 1:39:39
    3. DION Cyprien 1:39:44
    4. BUFFET Kevin 1:40:51
    5. MENOUX Loïc 1:41:12
     
    By category
    s1h JANSSENS Robbe 1:39:06
    s2h DION Cyprien 1:39:44
    s3h BUFFET Kevin 1:40:51
    s4h DELWICHE Luc 1:42:35
    v1h SÉPULT Benoit 1:47:45
    cag COLASSE Martin 1:57:12
    v5h LEDUC Charles 1:59:07
    s3f WAUTERS Birgit 2:03:55
    v3h WAAIJENBERG Mark 2:04:11
    s2f LEDUC Gaëlle 2:07:48
    v2h ACUSILAS Jean-Yves 2:08:20
    v4h VANSTEENLAND Pascal 2:20:49
    juh DOUILLET Robin 2:22:29
    v1f HORINKA Sandrine 2:23:34
    v2f BONHEMME Laurence 2:23:42
    s4f JACQUET Catherine 2:33:49
    s1f DEBATTY Olivia 2:36:05
    v4f SENY Françoise 2:38:24


    9.   Xterra Insc.: 736, Strt.: 660, Finis.: 604  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. RUZAFA CUETO Ruben 2:45:42
    2. DAFFLON Xavier 2:46:34
    3. LUXEM Yeray 2:48:27
    4. BRADLEY SEAN WEISS Bradley 2:48:39
    5. CARLONI Francois 2:52:47
     
    By category
    elm RUZAFA CUETO Ruben 2:45:42
    s3h DENIS Sylvain 2:59:34
    s1h TOURNANT Robin 3:03:09
    v1h EMBRECHTS Paul 3:04:04
    s4h LADET Romaric 3:06:01
    s2h TAURELLE Arnaud 3:06:55
    v2h SATGÉ Jeff 3:07:55
    juh MONVILLE Louis 3:09:20
    elf ERBENOVÁ Helena 3:14:59
    v3h MOLENDIJK Marcel 3:22:34
    s3f VERDONCK Christine 3:27:30
    v4h SALMON Gil 3:35:56
    v2f VREESWIJK-KELJA Riikka 3:37:56
    s4f STEURS Karen 3:43:33
    s2f AIGON Pauline 3:44:21
    s1f NOACK Josephine 3:48:37
    v5h PLOWMAN Leigh 4:13:21
    v1f LE FUR Emilie 4:31:09
    v3f DUBIER Patricica 4:31:36
    v6h NÉPLAZ Patrick 4:37:05


    10.   Xterra relais Insc.: 30, Strt.: 24, Finis.: 21  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. TEAM NAMUR 2:47:25
    2. TRI4FUN 2:58:18
    3. ASBL ENTREPARENTHÈSE 3:14:35
    4. LES BOLIDES 3:22:26
    5. POMPIERS NAMUR 3:27:56
     
    By category
    eq TEAM NAMUR 2:47:25


    Electronic Timing

    Timing services