Member area
ImprimablePdf
Eupen, 03/05/2008, BEL - Euregio MTB Cup #1 - Kids #1
List of reports
Search:

Complains are not accepted anymore. Results are final.

1.   Debutant Insc.: 39, Strt.: 39, Finis.: 37  

  • Classement
  • Top
    1. LUYTEN Jeff 5t. 01:15:03
    2. KINDERMANS Pieterjan 5t. 01:15:51
    3. HOYAUX Arnaud 5t. 01:15:51
    4. BATS Didier 5t. 01:17:00
    5. BERTELS Leander 5t. 01:17:01
     


    2.   Dame Insc.: 3, Strt.: 3, Finis.: 3  

  • Classement simplifié
  • Top
    1. PIETERS Cindy 5t. 01:28:32
    2. MOTTET Elisabeth 4t. 01:17:18
    3. DEGUELLE Jennifer 3t. 01:20:13
     


    3.   Dames Jeunesse Insc.: 7, Strt.: 7, Finis.: 7  

  • Classement
  • Top
    1. MARCHAL Alexandra 5t. 01:30:14
    2. DERVEAUX Steffi 4t. 01:15:09
    3. MARCHAL Elise 4t. 01:17:58
    4. JASPART Larisa 4t. 01:20:17
    5. CLAESEN Claudia 3t. 01:20:00
     


    4.   FUN A+B Insc.: 36, Strt.: 35, Finis.: 31  

  • Classement
  • Top
    1. THEUWS Chris 5t. 01:14:29
    2. GOETHALS Pieter 5t. 01:15:10
    3. WINDMOLDERS Roan 5t. 01:17:32
    4. DE WAEL Karel 5t. 01:18:30
    5. SCHUERMANS Jens 5t. 01:18:41
     


    5.   Junior Insc.: 31, Strt.: 31, Finis.: 29  

  • Classement
  • Top
    1. DE BACKER Jonas 8t. 01:54:54
    2. EVRARD Laurent 8t. 01:55:44
    3. LENNERTZ Sam 8t. 02:00:47
    4. ART Quentin 8t. 02:04:06
    5. PIRLOT Antoine 7t. 01:50:07
     


    6.   Elite+Espoir Insc.: 41, Strt.: 41, Finis.: 35  

  • Classement
  • Top
    1. JACOBS Gody 8t. 01:53:41
    2. HUPPERETZ Simon 8t. 01:58:25
    3. MARTIN Camille 8t. 02:00:51
    4. HOSSAY Pascal 8t. 02:01:09
    5. WELLENS Geert 8t. 02:02:20
     
    By category
    ELI JACOBS Gody 8t. 01:53:41
    ESP HUPPERETZ Simon 8t. 01:58:25


    7.   Master 1 Insc.: 29, Strt.: 28, Finis.: 28  

  • Classement
  • Top
    1. PATTYN Bart 8t. 01:56:10
    2. PARYS Telly 8t. 01:58:06
    3. DONNÉ Mark 8t. 01:59:03
    4. MOYEN Cédric 8t. 02:02:35
    5. THIJS Filip 8t. 02:03:06
     


    8.   Master 2 Insc.: 25, Strt.: 25, Finis.: 25  

  • Classement
  • Top
    1. PORTERS Ivan 8t. 02:01:05
    2. GEERTS Ronny 8t. 02:01:19
    3. DETAILLE Marc 7t. 01:48:04
    4. VYNCKE Eric 7t. 01:50:26
    5. DERVEAUX Claude 7t. 01:52:12
     


    9.   FUN C Insc.: 14, Strt.: 14, Finis.: 14  

  • Classement
  • Top
    1. BARTH Till 7t. 02:00:41
    2. FLOHRE Jan 7t. 02:05:20
    3. KUNTZ Andreas 6t. 01:46:07
    4. SCHULTER Jurgen 6t. 01:48:13
    5. LOPEZ Pedro 6t. 01:48:41
     


    10.   Après 4 tours-Débutant + Dame Insc.: 52, Strt.: 52, Finis.: 50  

  • Scratch après 4t
  • Top
    1. LUYTEN Jeff 4t. 00:59:53
    2. KINDERMANS Pieterjan 4t. 01:00:20
    3. HOYAUX Arnaud 4t. 01:00:20
    4. HUMPHREYS Hugo 4t. 01:00:47
    5. BERTELS Leander 4t. 01:01:53
     
    By category
    DEB LUYTEN Jeff 4t. 00:59:53
    DAM PIETERS Cindy 4t. 01:10:48


    11.   Après 4 tours-Adultes Insc.: 171, Strt.: 171, Finis.: 152  

  • Scratch après 4t
  • Top
    1. DE BACKER Jonas 4t. 00:55:53
    2. JACOBS Gody 4t. 00:56:16
    3. PATTYN Bart 4t. 00:56:25
    4. EVRARD Laurent 4t. 00:56:26
    5. GEERAERTS Tom 4t. 00:57:23
     
    By category
    JUN DE BACKER Jonas 4t. 00:55:53
    ELI JACOBS Gody 4t. 00:56:16
    MA1 PATTYN Bart 4t. 00:56:25
    U23 HUPPERETZ Simon 4t. 00:58:55
    MA2 PORTERS Ivan 4t. 00:59:17


    12.   Poussins Insc.: 25, Strt.: 25, Finis.: 25  

  • Classement
  • Top
    1. JANSSENS Dries 5t. 00:13:37
    2. MASSOZ Nathan 5t. 00:14:06
    3. DECOSTER Louis 5t. 00:14:24
    4. DE GRAEVE Jason 5t. 00:16:04
    5. BUSKEN Leonard 5t. 00:16:21
     


    13.   Pupille Insc.: 31, Strt.: 31, Finis.: 31  

  • Classement
  • Top
    1. CARA Rémi 4t. 00:15:50
    2. BUNN Alexander 4t. 00:16:09
    3. JANSSENS Pieter 4t. 00:16:44
    4. BAUDE Arthur 4t. 00:16:56
    5. VAN DE VOORDE Lennert 4t. 00:17:22
     


    14.   Benjamin Insc.: 50, Strt.: 48, Finis.: 48  

  • Classement
  • Top
    1. DETILLEUX Cyril 6t. 00:32:25
    2. VAN DONINK Gianni 6t. 00:32:50
    3. JAMIN Louis 6t. 00:32:58
    4. LAURENT Sébastien 6t. 00:33:04
    5. KNAEPS Jasper 6t. 00:33:42
     


    15.   Minime Insc.: 42, Strt.: 42, Finis.: 42  

  • Classement
  • Top
    1. IMBRECHT Nikolaï 7t. 00:33:55
    2. CARA Boris 7t. 00:34:10
    3. PANHUYZEN Kevin 7t. 00:34:25
    4. TRIGO Florian 7t. 00:34:41
    5. BRUYR Augustin 7t. 00:34:48
     


    16.   Détails  

  • Kids
  • Adultes