Member area
ImprimablePdf
Challenges > TJV - Vaux-sur-Sure, 22/03/2008, BEL - TJV Vaux-sur-Sure
List of reports
Search:

Complains are not accepted anymore. Results are final.

1.   Poussins Insc.: 5, Strt.: 5, Finis.: 5  

  • Classement
  • Top
    1. COQUELET Gabriel 4t. 00:11:18
    2. SEMAL Theo 4t. 00:11:40
    3. GOERGEN Philippe 3t. 00:11:43
    4. LOUIS Romain 3t. 00:11:55
    5. BLANDAUX Amaury 3t. 00:12:19
     


    2.   Pupille Insc.: 9, Strt.: 9, Finis.: 9  

  • Classement
  • Top
    1. CARA Rémi 6t. 00:12:53
    2. BAUDE Arthur 6t. 00:13:40
    3. PONDANT Mathis 6t. 00:15:05
    4. REICHLING Pauline 6t. 00:15:12
    5. DE LIE Axel 5t. 00:13:24
     


    3.   Benjamin Insc.: 9, Strt.: 9, Finis.: 9  

  • Classement
  • Top
    1. SEYKENS Scott 8t. 00:27:47
    2. BEECKMAN Arnaud 8t. 00:27:50
    3. LAURENT Sébastien 8t. 00:28:04
    4. RAUSCH Franck 8t. 00:28:19
    5. BAUDE Clémence 8t. 00:29:13
     


    4.   Minime Insc.: 12, Strt.: 12, Finis.: 12  

  • Classement
  • Top
    1. CARA Boris 3t. 00:34:00
    2. IMBRECHT Nikolaï 3t. 00:34:46
    3. HOYAUX Geoffrey 3t. 00:35:02
    4. DANIELS Nicolas 3t. 00:35:29
    5. TRIGO Florian 3t. 00:35:30
     


    5.   Debutant Insc.: 11, Strt.: 11, Finis.: 10  

  • Classement
  • Top
    1. BERTELS Leander 6t. 01:10:38
    2. HOYAUX Arnaud 6t. 01:12:04
    3. MERTZ Nicolas 6t. 01:15:35
    4. JACQUEMIN Jean-Baptiste 6t. 01:19:18
    5. THUY Arno 6t. 01:20:41
     


    6.   Dame Insc.: 1, Strt.: 1, Finis.: 1  

  • Classement simplifié
  • Top
    1. MOTTET Elisabeth 5t. 01:16:38
     


    7.   Junior Insc.: 11, Strt.: 11, Finis.: 7  

  • Classement
  • Top
    1. ZWEEDIJK Sebastiaan 8t. 01:33:57
    2. DASNOY Julien 8t. 01:35:32
    3. GREISCH Yovan 8t. 01:38:53
    4. VAN DE VIJVER Jeroen 8t. 01:43:27
    5. BOUVY Etienne 7t. 01:42:31
     


    8.   Elite Insc.: 11, Strt.: 11, Finis.: 10  

  • Classement
  • Top
    1. JACOBS Gody 9t. 01:38:28
    2. DECLERCQ Wouter 9t. 01:40:02
    3. FONTAINE Sébastien 8t. 01:37:35
    4. LOUIS Mathieu 8t. 01:40:03
    5. DECOUX Arnaud 8t. 01:42:07
     


    9.   Espoir Insc.: 12, Strt.: 12, Finis.: 11  

  • Classement simplfié
  • Top
    1. MINNAARD Marco 9t. 01:33:50
    2. MAAS Bart 9t. 01:41:50
    3. DE BOCK Robby 9t. 01:42:03
    4. BAISIR Thomas 8t. 01:34:52
    5. ACHOURI Thomas 8t. 01:36:11
     


    10.   Master 1 Insc.: 14, Strt.: 14, Finis.: 11  

  • Classement
  • Top
    1. MOYEN Cédric 8t. 01:32:45
    2. GILISSEN Dion 8t. 01:35:10
    3. DE CLERCQ Jurgen 8t. 01:36:41
    4. DE LIE Philippe 8t. 01:36:54
    5. BAUDE Alex 8t. 01:38:33
     


    11.   Master 2 Insc.: 12, Strt.: 12, Finis.: 8  

  • Classement
  • Top
    1. MEERSCHAERT Patrick 8t. 01:30:38
    2. ROSSIGNOL Jean-Luc 8t. 01:41:44
    3. MIMILLE Eric 8t. 01:43:23
    4. BRASSEUR Vincent 7t. 01:31:08
    5. MOCELLIN Eric 7t. 01:37:31
     


    12.   Détails  

  • CLM Kids
  • CLM + XC
  • Détails XC Kids
  • Détails XC Adultes